Wspólnota

Wspólnota Beta zrodziła się jako kontynuacja prowadzonych od kilku lat Kursów Alfa.

Jesteśmy wspólnotą katolicką. Aktualnie skupiamy ludzi, którzy mają w sobie pragnienie pójścia dalej za Jezusem i doświadczania prawdziwej i żywej relacji z Nim. Jesteśmy ludźmi żyjącymi w uwielbieniu Boga w codzienności, wypełniając naszą Wizję i Misję daną nam przez Pana.

Beta, czyli dom

Jesteśmy ludźmi, takimi samymi jak Ty. Jednak ponieważ spotkaliśmy na naszej drodze Żywego Boga, nasze życie się zmieniło.

Nasze FILARY I WARTOŚCI, którymi kierujemy się na co dzień:

  1. Osobista relacja z Bogiem i odkrywanie Go w sakramentach i codzienności
  2. Zgłębianie Słowa Bożego
  3. Chrystocentryczne Uwielbienie w Duchu i Prawdzie
  4. Świadczenie o Bogu w każdym miejscu i czasie
  5. Wspólne przeżywanie wiary i tworzenie wspólnoty w powołaniu do różnych ról życiowych

W języku hebrajskim litera “bet” (ב) oznacza “dom”. Chcemy, aby każdy mógł czuć się tu tak dobrze, jak we własnym domu. Dzięki rodzinnej atmosferze dużo łatwiej jest nam stawiać kolejne kroki w wierze.

Nasza wspólnota zaprasza wszystkie osoby i rodziny. Jeżeli nosisz w sobie różne pytania o sens życia lub szukasz głębszej relacji z Bogiem, to jest to miejsce dla Ciebie!  Będziemy się cieszyć z Twojej obecności!

Więcej o tym, czym żyjemy, możesz dowiedzieć się w opisie naszej Wizji i Misji.

Uwielbienie

W naszych sercach głęboko jest wpisane uwielbienie. To nie tylko sposób na oddawanie chwały Bogu, ale przede wszystkim sposób na życie.

Skupianie się nie na problemach które nas otaczają z każdej strony, ale na Tym który może je rozwiązać, zmienia codzienność i perspektywę. Pozwala zrezygnować nam z siebie i w pełni zwrócić swoje oczy ku Niemu.

Wiedząc jakiego mamy Boga nie sposób o tym nie mówić i nie dawać świadectwa innym. Stawanie w prostocie dziecka przed Tatą, który kocha nas nie za to jacy jesteśmy, ale że jesteśmy, jest naszą pasją. Ta bezinteresowna miłość nieustannie porusza nasze serca. My trwamy w Nim, a On w nas.

Ewangelizacja

Jezus posyła swoich apostołów, aby szli na krańce świata i nieśli dobrą nowinę o wspaniałym planie Bożym dla każdego człowieka.

Widząc kim jest Bóg i jak bardzo zmienił nasze pokręcone historie życiowe, pragniemy dzielić się z innymi tym, czego sami doświadczyliśmy. Nie możemy milczeć kiedy tak dużo osób nie poznało jeszcze żywego Boga. Nie chcemy być obojętni na łaski, którymi Bóg chce obdarować każdego człowieka na ziemi. Nosimy pragnienie aby każdy miał okazję do zbudowania żywej relacji z Bogiem.

Obok głoszonych konferencji, miejscem naszego szczególnego ewangelizowania są Kursy Alfa, podczas których co roku kilkadziesiąt młodych osób decyduje się powierzyć swoje życie Jezusowi.